Již 22 let na trhu

Rychlá expedice
po celé ČR

Doprava ZDARMA
od 1500 Kč

Nejširší nabídka
suchých plodů v ČR

Dárky ke každé
objednávce

Sušené fíky

Sušené fíky si zamilujete! Jsou 100% naturální.
Neobsahují žádný přidaný cukr nebo konzervanty, a přesto jsou krásně slaďoučké. Je to vynikající svačinka, která rychle zasytí. A nemusíte se bát, fíky neobsahují téměř žádný tuk! Obsahují naopak velké množství vlákniny, která je nezbytná pro správné trávení. Vybírejte mezi sušeným fíky z Řecka a exluzivními fíky odrůdy LERIDA č. 2 z Turecka!


Novinka

Fíky natural, odrůda LERIDA č. 2 PREMIUM - TURECKO

„Fíky LERIDA je luxusní odrůda fíků, která pochází ze slunného Turecka.Jsou větší a šťavnatější než řecké fík...

199 Kč

skladem

Detail

Vše o Fíku

Natáhnout ruku, utrhnout čerstvé fíky přímo ze stromu a pochutnat si na nich. Zatímco cestovatelům se tento sen může splnit, lidé, kteří nakupují v obchodech, jsou o tento kouzelný moment ochuzeni. Čerstvé fíky se u nás sice dají sehnat, ale lepší variantou jsou fíky sušené. Obsahuje stejný objem živin jako ovoce čerstvé, jsou pouze ochuzené o vodu. Navíc jsou trvanlivější a nejsou tak náročné na skladování.

Fíky jsou nabušené vitamíny, minerály i vlákninou

1.    Fíky obsahují hodně vitamínů, a to B1, B2, B3, B5, B6 a vitamín C a E.

2.    Jsou štědré i na výskyt minerálů, kam patří zejména draslík, vápník, hořčík, fluor a železo, nechybí ani zinek, měď nebo mangan.

3.    Vápník a fosfor jsou zastoupeny v poměru, který je pro naše zdraví optimální.

4.    Jedná se o spolehlivý a chutný zdroj vlákniny.

5.    Oceníte i nízký glykemický index sušených fíků: to znamená, že vám po nich nevytráví tak brzy.

Pokud si všimnete na jejich povrchu bílých krystalků, vše je v pořádku, ovoce běžně cukernatí a je to viditelné pouhým okem.


 

Tropy a subtropy? Ráj fíkovníků

Fíkovník, to je dřevina mnoha tváří. Některé stromy jsou obrovské, s impozantně pokrouceným kmenem. Jindy jde o husté keře, které tvoří téměř neprostupnou hradbu. Často mívá podobu rychle rostoucí, bujné liány. Nicméně fíkovníků existuje celá řada, takže někdy byste jen těžko věřili tomu, že jde o různé varianty téhož. V tropech a subtropech roste jako divý, na pěstování je nenáročný. První plody fíkovník nabízí zhruba po třech letech.

Jak si na nich smlsnout?

Věřte, nevěřte, sušené fíky díky své náramné chuti předčí bonbóny nebo uměle slazené cukrovinky. Nebojte se experimentovat a vylepšit jimi pečené moučníky, bublaninu, bábovku nebo libovolný dezert. Dobře zachutnají i v kaši, nákypu nebo v čokoládovém nebo vanilkovém pudinku.

Bez vosiček by to nešlo?

Věděli jste, že k opylování některých druhů fíkovníků jsou zapotřebí drobné vosičky, které pronikají malinkou skulinkou do vnitřku květu? Některé vyšlechtěné odrůdy se už bez tohoto drobného hmyzu obejdou. Plod má tvar hrušky, fialovou slupku, lahodnou dužinu a spoustu drobných, křupavých semínek. Na pultech našich obchodů se nejčastěji objevují plody původem ze Středomoří.