Již 22 let na trhu

Rychlá expedice
po celé ČR

Doprava ZDARMA
od 1500 Kč

Nejširší nabídka
suchých plodů v ČR

Dárky ke každé
objednávce

Sušené hrušky

Pěkně měkké a šťavnaté! Takové jsou naše sušené hrušky.
Neobsahují přidaný cukr a stejně jsou pěkně slaďoučké. Hrušky neobsahují téměř žádný tuk, takže je můžete mlsat po celý den bez výčitek. Obsahují naopak velké množství vitamínů a minerálů, a dokonce mají 2x víc vlákniny než jablka.


Hrušky bez přidaného cukru

„Pěkně měkké a šťavnaté!Takové jsou naše sušené hrušky. Neobsahují přidaný cukr a stejně jsou slaďoučké. Hruš...

od 45 Kč

skladem

Detail

Vše o Hruškách

Kdysi zdobily snad každou zahradu. Pak nastal útlum, ale dnes zažívají hrušky svůj zasloužený comeback. Ukazuje se, že tyto měkké, zralé a šťavnaté plody dokáží s naším zdravím hotové divy. V první řadě je to díky rozpustné a nerozpustné vláknině, které často v našem jídelníčku chybí. Hruška v sobě skrývá i řadu vitamínů a minerálů, které jsou součástí všech životně důležitých dějů v našem organismu.

Hrušky - vlákninová bomba, kde takřka chybí proteiny a tuky

1.    Hrušky neobsahují sodík, který je zodpovědný za zadržování vody v těle.

2.    Sušené hrušky mohou někomu připomínat chuť delikátních fíků, záleží na odrůdě, a těch je hodně.

3.    Vápník, draslík, hořčík, fosfor, jód, měď a železo patří k tomu nejcennějšímu, co hrušky nabízejí.

4.    Vitamíny A, C, B1, B2, B3 a B6, plus sacharidy, pektiny, antioxidanty a přírodní silice, které toto ovoce obsahuje, prospějí našemu fyzickému zdraví i duševní pohodě.

5.    Proteinů a tuků v nich najdete relativně málo.

6.    Ve srovnání s jablkem obsahuje dvakrát více vlákniny.


 

Lepší než cukrovinky

Můžete je mlsat samotné, ochutit jimi ranní ovesnou kaši, nebo je nadrobno nadrtit a použít jako sladidlo do pečeného moučníku. Pokud balíte zavazadla na dovolenou, vezměte si místo tradičních sladkostí sušené hrušky. Nezaberou tolik místa a rychle zaženou hlad. A to nejdůležitější: je to dar přírody, takže jsou zdravější než průmyslově vyráběné sladkosti.

Sušené hrušky mají jednu velkou výhodu: čerstvé se často rozmačkají a jsou náchylné na otlačení. Sušené nejsou co do složení v ničem ošizené, ale mnohem lépe se skladují a nesrovnatelně déle vydrží, jejich trvanlivost je obdivuhodná.

Znáte nejslavnějšího pěstitele hrušní?

Traduje se, že když se na venkově narodil syn, zasadil hospodář na zahradě hrušeň, v případě holčičky to byla jabloň. Seschlé plody hrušek byly objeveny během archeologických nálezů z doby bronzové, ale vědci tipují, že na naší planetě zapustily kořeny ještě dříve. K nadšeným pěstitelům hrušní patřil i římský vojevůdce a panovník Gaius Julius Caesar. Lze předpokládat, že tento excelentní monarcha by jen těžko ztrácel čas s něčím, co by nepovažoval za významné. Dnes existuje zhruba půldruhého tisíce kultivarů, které se rozdělují na letní, podzimní a zimní.