Již 22 let na trhu

Rychlá expedice
po celé ČR

Doprava ZDARMA
od 1500 Kč

Nejširší nabídka
suchých plodů v ČR

Dárky ke každé
objednávce

Sušené kiwi

Hádejte, které ovoce obsahuje 10x více vitamínu C než citrusové plody?
Ano, je to kiwi! Pod tenoučkou, chlupatou slupkou se ukrývají hotové poklady. Ochutnejte naše sušené kiwi!


Kiwi zelené

„Hádejte, které ovoce obsahuje 10x více vitamínu C než citrusové plody? Ano, je to kiwi! Pod tenoučkou, chlup...

od 89 Kč

skladem

Detail

Vše o Kiwi

Hádejte, které ovoce obsahuje 10x více vitamínu C než citrusové plody? Ano, je to kiwi! Pod tenoučkou, chlupatou slupkou se ukrývají hotové poklady. A ta chuť! Zelená, šťavnatá dužina je lahodná, delikátní, prostě k nakousnutí. Sladká chuť se prolíná s jemně kyselou. Někomu dokonce připomíná angrešt. I když se slupka dá po omytí jíst, drtivá většina lidí kiwi loupe nebo ho po rozpůlení vydlabává lžičkou. Vynikající alternativou k čerstvému ovoci je kiwi sušené. Oceníte jeho snadné skladování, dlouhou trvanlivost a široké možnosti užití.

Co nám kiwi může nabídnout?

Můžete se spolehnout, že v kiwi najdete vitamíny B6, B12, C, D a E.

1.    Jde o vynikající zásobárnu draslíku.

2.    Omega 3 mastné kyseliny prospívají lidskému zdraví.

3.    Kdo chce doplnit antioxidanty, měl by si dopřávat kiwi pravidelně.

Sušené kiwi skladujte na suchém, tmavém místě, aby si tyto báječné živiny uchovalo co nejdéle.


 

Kde sladké kiwi dozrává?

Kiwi si nás v Evropě zcela podmanilo. Jako první mu na chuť přišli už starověcí Číňané. Teprve později doputoval tento vejčitý plod i na další kontinenty. Ve 20. století došlo k obrovskému rozmachu, pokud jde o pěstování Aktinidie lahodné ve velkém. Tak se totiž popínavá rostlina, kde kiwi dozrává, jmenuje. V současnosti uspokojuje milovníky tohoto ovoce především Indie, ale ještě nedávno si své prvenství držel hodně dlouho Nový Zéland. Na krk těmto dvěma velmocem dýchá Itálie, Japonsko, Řecko, Spojené státy a Chile.

Jak si na něm co nejlépe smlsnout?

Plátky sušeného kiwi nahradí jakoukoli sladkou, nezdravou svačinku. Šikovné kuchařky ho přidávají do moučníků a koláčů, vynikající je, když ho dáte do bublaniny nebo žemlovky.

Kiwi hraje všemi barvami

Když se stromku dobře daří, nabídne až 200 kg ovoce. Kromě zeleného kiwi, které je u nás nejznámější a nejoblíbenější, existuje také o něco sladší a jemnější zlaté kiwi. Červené kiwi má uprostřed dužinu bílou, pak červenou a pod slupkou je žlutozelená. Některé dřeviny dokonce dorůstají až do majestátné výšky 30 metrů.

Ovšem pozor na to, že není kiwi jako kiwi – stejné jméno nese i exotický opeřenec, jehož domovinou je Nový Zéland. Ano, řeč je o ptáku kiwi.