Již 22 let na trhu

Rychlá expedice
po celé ČR

Doprava ZDARMA
od 1500 Kč

Nejširší nabídka
suchých plodů v ČR

Dárky ke každé
objednávce

Kuskus

Kuskus

„Nejrychlejší jídlo na světě!Kuskus prostě zalijete horkou vodou nebo vývarem a za 5 minut máte hotovo. Kusku...

79 Kč

skladem

Detail

Vše o Kuskusu

Vypadá to jako drobounká, zlatavá zrnka obilí. Ve skutečnosti jde o těstovinu, která se vyrábí z tvrdé pšenice neboli semoliny. Uhodli jste? Ano, mluvíme o kuskusu. Nejčastěji se používá jako lehce stravitelná, téměř univerzální příloha. Můžete jím nahradit rýži, brambory, ale i knedlíky. Nic nezkazíte, když kuskus přidáte do polévek. Chutná ve sladké i slané úpravě.

Lenoši, ti zajásají…

Lidé, kteří neradi tráví čas v kuchyni, jsou touto těstovinou nadšení. Kuskus se nevaří, pouze přelije vroucí vodou a nechá nabobtnat. Jeho příprava je tak velice rychlá.

Klasický kuskus se vyrábí ze semoliny. Nadrtí se, namele a kuskus je na světě. Jestliže pšenice obsahuje slupku, dostaneme celozrnný kuskus. Výchozí surovinou může být kromě tvrdé pšenice (semoliny) i proso či ječmen.


 

Kuskus a jeho přednosti

1.    Je bohatý na vitamíny B1, B3, B5, B6, E, K a kyselinu listovou

2.    Nechybí ani minerály, jako například vápník, hořčík, fosfor, mangan, železo, měď, selen, draslík a sodík

3.    Tuku obsahuje málo: navíc jde o zdravé omega 3 a omega 6 kyseliny

4.    Na rozdíl od běžných těstovin obsahuje mnohem méně kalorií

5.    Dostatek vlákniny zlepší naše trávení

6.    Velkou výhodou je nízký glykemický index – to znamená, že když si dáte kuskus, nevyhládne vám tak rychle


 

V hlavní roli kuskus

Kromě toho, že kuskus je ideální příloha, můžeme si s ním i trochu pohrát. Připravte z něj zdravé, středomořské pokrmy se zeleninou a olivami, zakápnuté olejem. Nebo přitvrďte, přidejte pálivé koření a vykouzlete pikantní mexickou pochoutku. Zkuste indické, orientální dobroty: K tomu vám dopomohou charakteristické ingredience, jako je chilli, kurkuma, česnek a koriandr.

Není kuskus jako kuskus

Kolébkou kuskusu jsou severoafrické země, kde po velice dlouhou dobu tvořil alfu a omegu každodenní stravy místních obyvatel. Odtud se rozšířil prakticky do celého světa.

Věděli jste, že kuskusovi obecnému se výborně daří v Austrálii? V tomto případě máme na mysli zhruba tříkilogramového, roztomilého vačnatce, nikoli těstovinu! Toto exotické zvíře s tmavou srstí a obrovskýma očima žije v korunách stromů. U nás ho můžete vidět i v některých zoologických zahradách.