Již 22 let na trhu

Rychlá expedice
po celé ČR

Doprava ZDARMA
od 1500 Kč

Nejširší nabídka
suchých plodů v ČR

Dárky ke každé
objednávce

Semínka

Milujete semínka? Tak tady jste správně!
Jsou bohaté na velké množství přírodních látek, a jsou také vynikající zásobárnou plnohodnotných a kvalitních bílkovin. Najdete zde všechny typy semínek: bazalové semínko, chia semínka, konopné semínko loupané i neloupané, lněná semínka hnědá i zlatá, mák mletý, quinou bílou, červenou a černou, sezamové semínko loupané i černé, semínka slunečnice a tykve. Pokud se nemůžete rozhodnout, zkuste naši bohatou semínkovou směs! Do této sekce jsme zařadili i luštěniny a obiloviny. Proto zde najdete i italský kuskus, bulgur a naši luxusní červenou čočku celou. Máte rádi semínka v čokoládě? Určitě vyzkoušejte slunečnici v barevné čokoládě, v hořké čokoládě, v jogurtu a v karobu!

Chia semínka

2 produktů

Konopné semínko

4 produktů

Lněné semínko

5 produktů

Mák

1 produktů

Quinoa

3 produktů

Sezamové semínko

8 produktů

Dýňové semínko

3 produktů

Kuskus

1 produktů

Bulgur

1 produktů

Vše důležité o Semínkách

Semínka jsou mimořádně dobrá a zdravá!!!

Jsou malá, nenápadná, příjemně chroupají – ale hlavně dělají dobře našemu zdraví. Semínka slunečnicová, lněná, konopná, sezamová, dýňová, chia semínka a další druhy výborně vybalancují náš stereotypní jídelníček.

Do polévky, do štrůdlu i do smoothies!

Můžete je uzobávat jen tak nebo přidat do obilných kaší, sladkých nákypů a moučníků. Mimořádný boom zažívají zdravá semínka i díky smoothies. Do tohoto hustého, lahodného nápoje se přidávají, aby ještě zvýšily jeho nutriční hodnotu. Možná vás překvapí, že semínka umí parádně vylepšit chuť některých polévek. Myslíte si, že do klasického jablečného štrůdlu patří jen rozinky a ořechy? Zkuste k nim přisypat i slunečnicová semínka a sklidíte zaslouženou pochvalu! Pokud si doma pečete chleba, otevírá se před vámi takřka nekonečný prostor, jak měnit jeho chuť podle toho, jaká semínka použijete.

Semínka jsou malá, ale šikovná

Na chuť jim přišli už naši praprapředci před mnoha tisíci let. Ačkoli dnešní moderní člověk žije úplně jinak, zdravá semínka naštěstí nezapadla v zapomnění. A když jsme u té chuti – bývá obvykle nenápadná, jemná, nasládlá, takže se hodí do spousty pokrmů.

Na druhou stranu, droboučká, tmavá chia semínka žádnou chuť nemají, a navíc vynikají další zajímavou vlastností. Perfektně na sebe váží vodu, dokonce do sebe „vcucnou“ až desetinásobek své hmotnosti. V trávicím traktu tím pádem vznikne hmota gelové konzistence. A nezanedbatelná výhoda? Tento zdravý gel navodí pocit plnosti, a tak nebudete mít mučivý pocit hladu.

Chceme-li mít z miniaturních lněných semínek největší profit, měli bychom je rozmixovat nebo nadrobno rozmělnit a důkladně zapít. Dýňová nebo slunečnicová semínka jsou větší, takže se dají pohodlně rozkousat.


 

Co v těch semíncích vlastně je?

Skoro se nechce věřit tomu, kolik vitamínů, minerálů, antioxidandů, fytonutrientů, stopových prvků a dalších cenných přírodních látek se vejde do maličkých, křupavých semínek. Zrovna tak jsou vynikající zásobárnou plnohodnotných a kvalitních bílkovin, které potřebujeme ke každodennímu zdravému životu.

Jak je skladovat?

Pokud si semínka namelete, měli byste je spotřebovat co nejdříve, aby tuky v nich obsažené nežlukly. Naopak semínka celá se vyznačují poměrně vysokou trvanlivostí. Uchovávejte je nejlépe v tmavých sklenicích na chladnějším místě a čas od času je zkontrolujte. Pro zvýraznění chuti lze semínka jemně nasucho opražit.

Zajímavosti:

Jako o superpotravině se o semíncích hovoří hlavně v poslední době, ačkoli tu byla k dispozici odjakživa. Stále více lidí totiž tápe, jak zlepšit své zdraví v oblasti výživy. Právě semínka se ukazují jako vynikající možnost, co bychom si měli dopřávat pravidelně, abychom byli fit. Neshánět se po nich, až když je nám ouvej, ale mlsat je preventivně a být ve formě.

Slavný lékař Hippokrates doporučoval semínka lnu při bolestech břicha. V Sumerské říši, která již několik tisíciletí před naším letopočtem proslula vařením piva, nepoužívali zkraje chmel – aby ale dodali nápoji lahodnou chuť, používali sezamové semínko, které tak trochu připomíná oříšky.