Již 22 let na trhu

Rychlá expedice
po celé ČR

Doprava ZDARMA
od 1500 Kč

Nejširší nabídka
suchých plodů v ČR

Dárky ke každé
objednávce

 

O nás

 
Chcete znát podrobněji náš příběh? To jsme moc rádi a velice nás to zahřívá u srdíčka :-)

Tak jdeme na to:

Jsme rodinná firma s více než 22letou tradicí na českém trhu. Zaměřujeme se především na dovoz a velkoobchodní distribuci kvalitních ořechů, sušeného ovoce, semínek, výrobků zdravé výživy a trvanlivých cukrovinek. V současné době dodáváme více než 1 000 produktů široké škále zákazníků po celé České republice. Máme vlastní výrobu a téměř všechny produkty zpracováváme a balíme vlastními silami!

Ptáte se proč? Chceme mít maximální kontrolu nad kvalitou našich nabízených výrobků. A odkud vlastně všechny ty naše dobroty dovážíme?

Z celého světa! Na našem eshopu najdete oříšky a sušené ovoce ze Severní a Jižní Ameriky, Afriky, Střední a Jihovýchodní Asie, ale také z Evropy a naší rodné České republiky. Oříšky a sušené ovoce v čokoládě nabízíme hned od několika výrobců z ČR, Slovenska, Holandska a Německa. Nabízíme nejen tradiční české cukrovinky, ale také cukrovinky dovezené ze Španělska, Holandska, Belgie a Finska.

V roce 1996 Petr Voves st. se svým otcem zakládá rodinnou firmu, nejdříve jako OSVČ. Zaměřuje se na velkoobchodní distribuci čajů a  přípravků na pečení.

V  roce 1998 objeví rozmanitý a exotický svět oříšků a sušeného ovoce. Naprosto jej uchvátí a  rozhodne se je také prodávat. Zákazníci jsou z nově nabízeného sortimentu tak nadšeni, že se zcela upozadí dříve hlavní artikl firmy: čaje. Firma se nově orientuje především na suché plody.

S novým tisíciletím přichází i nové výzvy! V roce 2001 se nestíhá a tým firmy se rozšiřuje o nové kolegy. Do firmy ale především vstupuje manželka Petra Vovsa st. Jitka Vovsová a z firmy se postupně stává rodinný podnik.

Rok 2006 je spojen s rozšířením sortimentu o trvanlivé cukrovinky – především želatinové bonbony a lékořici. Poprvé také firma pociťuje tlak na větší prostory pro své podnikání.

V roce 2008 je rozhodnuto! Firma hledá své vlastní prostory. Petr Voves st. kupuje starší zemědělský objekt v Čakovci a začíná dlouhá rekonstrukce na moderní sklad potravin!

V roce 2013 se firma stěhuje do svých vlastních, zrekonstruovaných prostor v Čakovci. Nově disponuje moderním skladem potravin o rozloze více než 1000 m2 a vlastní výrobou. S novými prostory se významně rozšiřuje potenciál firmy, včetně používání moderních potravinářských technologií pro výrobu vlastních produktů!

Rok 2015 je spojen s příchodem nové generace do firmy! Petr Voves ml. vstupuje do rodinného podniku a snaží se o modernizaci firmy a o rozšíření dovozu produktů ze zahraničí. Jsou také vytvořeny první internetové stránky firmy!

V roce 2016 se firma transformuje na společnost: Ořechy a sušené plody s.r.o. Je modernizován účetní a skladovací systém, je rozšířen dovoz ze zahraničí. Firma se může pochlubit nabídkou s více než 1000 produkty!

Od roku 2018 vyvíjíme s našimi holandskými partnery nové produkty, především v sortimentu dražovaných ořechů! Obě strany jsou nadšeny z nových kombinací a zajímavých chutí!

Na začátku roku 2019 je spuštěn maloobchodní i velkoobchodní e-shop. Firma mění logo firmy a vytváří obchodní značku: Ochutnej Ořech!