O nás

Chcete znát podrobněji náš příběh? To jsme moc rádi a velice nás to zahřívá u srdíčka :-)

Náš příběh

Jsme rodinná firma s téměř třicetiletou tradicí na českém trhu. Zaměřujeme se na dovoz a velkoobchodní distribuci kvalitních ořechů, sušeného ovoce, semínek, výrobků zdravé výživy a trvanlivých cukrovinek. Máme vlastní výrobu a téměř všechny produkty zpracováváme a balíme vlastními silami.

Ptáte se proč? Chceme mít maximální kontrolu nad kvalitou našich nabízených výrobků. A odkud vlastně všechny ty naše dobroty dovážíme?

Z celého světa! Na našem eshopu najdete oříšky a sušené ovoce ze Severní a Jižní Ameriky, Afriky, Střední a Jihovýchodní Asie, ale také z Evropy a naší rodné České republiky. Oříšky a sušené ovoce v čokoládě nabízíme hned od několika výrobců z ČR, Slovenska, Holandska a Německa. Nabízíme nejen tradiční české cukrovinky, ale také cukrovinky dovezené ze Španělska, Holandska, Belgie a Finska.

1996

V roce 1996 Petr Voves st. se svým otcem zakládá rodinnou firmu, nejdříve jako OSVČ. Zaměřuje se na velkoobchodní distribuci čajů a přípravků na pečení.

1998

V roce 1998 objeví rozmanitý a exotický svět oříšků a sušeného ovoce. Naprosto jej uchvátí a rozhodne se je také prodávat. Zákazníci jsou z nově nabízeného sortimentu tak nadšeni, že se zcela upozadí dříve hlavní artikl firmy: čaje. Firma se nově orientuje především na suché plody.

2001

S novým tisíciletím přichází i nové výzvy. V roce 2001 se nestíhá a tým firmy se rozšiřuje o nové kolegy. Do firmy ale především vstupuje manželka Petra Vovsa st. Jitka Vovsová a z firmy se postupně stává rodinný podnik.

2006

Rok 2006 je spojen s rozšířením sortimentu o trvanlivé cukrovinky – především želatinové bonbony a lékořici. Poprvé také firma pociťuje tlak na větší prostory pro své podnikání.

2008

V roce 2008 je rozhodnuto! Firma hledá své vlastní prostory. Petr Voves st. kupuje starší zemědělský objekt v Čakovci a začíná dlouhá rekonstrukce na moderní sklad potravin.

2013

V roce 2013 se firma stěhuje do svých vlastních, zrekonstruovaných prostor v Čakovci. Nově disponuje moderním skladem potravin o rozloze více než 1000 m2 a vlastní výrobou. S novými prostory se významně rozšiřuje potenciál firmy, včetně používání moderních potravinářských technologií pro výrobu vlastních produktů.

2015

Rok 2015 je spojen s příchodem nové generace do firmy. Petr Voves ml. vstupuje do rodinného podniku a snaží se o modernizaci firmy a o rozšíření dovozu produktů ze zahraničí. Jsou také vytvořeny první internetové stránky společnosti.

2016

V roce 2016 se firma transformuje na společnost Ořechy a sušené plody s.r.o. Modernizujeme účetní a skladový systém, rozšiřujeme dovoz ze zahraničí. Firma se může pochlubit nabídkou s více než 1 000 produkty.

2018

Od roku 2018 vyvíjíme s našimi holandskými partnery nové produkty, především v sortimentu dražovaných ořechů. Obě strany jsou nadšeny z nových kombinací a zajímavých chutí.

2019

Na začátku roku 2019 je spuštěn maloobchodní i velkoobchodní e-shop. Firma mění logo firmy a vytváří obchodní značku: Ochutnej Ořech.

2020

Rok 2020 je pro nás zlomový. Dynamicky rosteme, na začátku roku máme 100 objednávek denně, ale ke konci roku už jsme na čtyřnásobku. Rozšiřujeme náš tým i skladovací prostory v Čakovci, abychom byli schopni pokrýt rostoucí zájem o naše oříšky a sušené ovoce. Pronajímáme si první externí sklad, který nám umožňuje uspokojit veškerou poptávku a postupně rozšiřujeme sortiment o další dobroty a zdravé potraviny.

2021

Překračujeme své kapacity v oblasti skladování, expedice i výroby. Snažíme se tomu čelit a najímáme pětkrát větší sklad. Díky obrovskému zájmu o náš sortiment musíme modernizovat náš logistický systém a investujeme do nových výrobních strojů. Naší největší radostí je první automatická balicí linka. Postupně měníme design naší značky a v tomto roce představujeme i nové logo. Na konci roku už expedujeme více než 1 000 objednávek denně.

2022

Kromě dalšího rozšiřování sortimentu se zaměřujeme i na modernizaci našich obalů. Investujeme také do edukace o zdravé výživě a stravování a přinášíme tipy na zdravé a chutné recepty na blogu Ochutnej Ořech. Na konci roku náš blog s recepty navštěvuje už více než padesát tisíc lidí měsíčně. Otevíráme také první kamennou prodejnu a showroom Ochutnej Ořech v Českých Budějovicích. Zákazníci to ještě netuší, ale celý rok 2022 také pracujeme na novém e-shopu.

2023

Konečně je to tady. Spouštíme nový e-shop! Teď i naše webová prezentace konečně odráží všechny změny, které jsme za poslední tři roky udělali. Kromě nového designu máme i modernizovaný informační systém, logistiku a výrobu. To nám umožňuje zefektivnit naší práci a poskytovat kvalitnější služby našim zákazníkům.

Budujte s námi tento příběh dál...

Pár slov majitele

“Jsme rodinná firma s více než 22letou tradicí na českém trhu. Zaměřujeme se především na dovoz a velkoobchodní distribuci kvalitních ořechů, sušeného ovoce, semínek, výrobků zdravé výživy a trvanlivých cukrovinek. V současné době dodáváme více než 1 000 produktů široké škále zákazníků po celé České republice. Máme vlastní výrobu a téměř všechny produkty zpracováváme a balíme vlastními silami! Ptáte se proč? Chceme mít maximální kontrolu nad kvalitou našich nabízených výrobků. A odkud vlastně všechny ty naše dobroty dovážíme.”

Petr Voves

Zakladatel e-shopu Ochutnejorech.cz

podpis zakladatele obchodu
Načítám...

Historie

Tradice od roku 1996

Expedice

Rychlé doručení v rámci ČR

Doprava zdarma

Již od 1 500 Kč

Dárek zdarma

Ke každé objednávce

Nejoblíbenější produkty
Objevte naše nejoblíbenější produkty

Máme pro vás to nejlepší, co si nejraději kupujete. Prohlédněte si nejoblíbenější produkty.

Prohlédnout produkty
Dobírka
Převodem
Česká Pošta
Osobní odběr
© 2024 Ochutnejorech.cz|Projekty EU
E-shop by ARGO22