Ořechy v těhotenství: Proč jíst vlašáky, mandle i pekany?

Čekáte nový přírůstek do rodiny a zajímá vás, jak nejlépe se v těhotenství stravovat? Mohou nastávající maminky jíst ořechy v těhotenství? Jednoznačně ano! Ořechy jsou pro vás a vaše miminko skvělým zdrojem důležitých živin, a pokud vás honí mlsná, sáhněte po oříškách v čokoládě.

Ořechy v těhotenství

Jíst ořechy během těhotenství je nejen bezpečné pro budoucí maminku i vývoj plodu, ale i vhodné pro obohacení stravy. Ořechy obsahují kyselinu listovou, vápník, železo a omega-3 mastné kyseliny. V průběhu těhotenství je však důležitá různorodost, proto se nezaměřujte jen na jeden druh ořechů, ale konzumujte nejlépe ořechové směsi.

Doporučená denní dávka ořechů pro těhotné ženy:

  • První trimestr: přibližně 60 g ořechů denně,
  • druhý trimestr: přibližně 90 g ořechů denně,
  • třetí trimestr: přibližně 100 g až 120g ořechů denně.
Skladem 249 Kč
Nevíte, jaké oříšky vybrat? Zkuste naši ořechovou směs EXCLUSIVE! Je to MIX 5 nejoblíbenějších naturálních oříšků: jader kešu, lískových jader, hnědých i loupaných mandlí a para jader. Dohromady tvoří nejoblíbenější oříškový mix na našem eshopu! Namícháno s láskou 🙂

Proč jíst ořechy v těhotenství?

Oříšky v sobě ukrývají velké množství vitamínů, minerálů, zdravých tuků a protizánětlivých látek, které jsou v průběhu těhotenství nesmírně důležité. Obsahují také hořčík, který reguluje krevní tlak a zmírňuje křeče.

Sleva na kešu

Ne všechny oříšky jsou však vhodné ke konzumaci během těhotenství. Vyhněte se zejména praženým a soleným oříškům. A oříšky nejezte vůbec, pokud na ně máte alergii či vám nedělají dobře.

Proč jíst ořechy v těhotenství.

7 druhů ořechů, které jíst v těhotenství

Ptáte se, jaké ořechy tedy jíst v těhotenství? Vybírejte z následujících 7 druhů ořechů, které vám pro zdravý vývoj vašeho miminka doporučujeme. Nic však není nutno přehánět, stačí si dát hrstku oříšků denně.

1) Vlašské ořechy

Vlašské ořechy snižují obsah cholesterolu v krvi a zlepšují činnost mozku. Jejich konzumace vede ke snížení hustoty krve v těle a mají protizánětlivé účinky.

100 Kč sleva na první objednávku

Vlašáky jsou zdrojem zinku, který je důležitý pro zdravou pokožku, nehty a vlasy. Tudíž jejich pravidelnou konzumací zamezíte popraskání kůže a vzniku strií. V neposlední řadě jsou výborným zdrojem draslíku, železa, fosforu, vitamínu E a vitamínů B.

TIP: Vlašské ořechy seženete u nás, naturální i v čokoládě.

2) Mandle

Mandle jsou skvělým zdrojem hořčíku a vápníků, který podporují pevnost kostí a pružnost pokožky. Mandle pomáhají snižovat vznik alergií u maminek během těhotenství a vznik alergií u kojenců.

Mandle obsahují hořčík, který odbourává stres a je nápomocný pro správnou funkci srdce. Mandle také obsahují vitamíny B1, B6 a E, proteiny a vlákninu. Jejich konzumace také napomáhá při zácpě.

TIP: Mandle najdete na našem e-shopu za skvělé ceny.

3) Pekany

Pekanové ořechy jsou v těhotenství skvělým zdrojem živin, které mohou přinést mnoho výhod pro zdraví matky a miminka. Pekany obsahují zejména omega 3 mastné kyseliny, kyselinu listovou, bílkoviny, železo, vápník a vitamín E.

TIP: Pro nákup luxusních pekanů, mrkněte na náš e-shop.

4) Pistácie

Pistácie jsou zdrojem bílkovin, vlákniny a antioxidantů. Dále jsou přirozeným zdrojem vápníku, draslíku, hořčíku, železa a fosforu. Pistácie mají nízký glykemický index, proto jsou zejména vhodné pro těhotné ženy trpící cukrovkou.

Pistácie dále obsahují vitamín C, který pomáhá udržovat imunitu v rovnováze. Jejich konzumace pomáhá při snižování cholesterolu v krvi a chrání při vysokém krevním tlaku.

TIP: Výborné naturální pistácie ve skořápce pořídíte u nás.

5) Para ořechy

Para ořechy mají vysokou hladinu selenu, který hraje klíčovou roli při vývoji plodu, selen totiž minimalizuje riziko vrozených vad. Selen také pomáhá tělo chránit před chronickými onemocněními a podporuje funkci štítné žlázy.

TIP: Ochutnejte naše naturální para ořechy.

6) Kešu ořechy

Všechny nezbytné vitamíny a minerály obsahují kešu ořechy. Kešu jsou ideální svačinkou kvůli své typické nasládlé chuti a kvůli obsahu zdravých tuků a bílkovin. Kešu ořechy napomáhají udržovat správnou hladinu cholesterolu v krvi a jsou skvělé jako prevence srdečních chorob.

Kešu oříšky dále obsahují měď, fosfor, hořčík, mangan a další vitamíny a minerály pro zdravý vývoj plodu.

TIP: Sháníte kešu? Nakupte na našem e-shopu.

7) Lískové ořechy

Lískové oříšky jsou v období těhotenství obzvláště vhodné díky jejich vysokému obsahu zdrojů energie. Obsahují velké množství vitamínů a minerálů, zejména vitamín B3, B6 a E. Jejich konzumace napomáhá psychické rovnováze díky obsahu draslíku, hořčíku, železa, fosforu, boru, vápníku a mědi.

TIP: Naturální lískáče nebo lískové oříšky v čokoládě k dostání na OchutnejOřech.cz.

Do stravy pro těhotné je vhodné zařadit oříšky a semínka

Semínka při těhotenství

Mimo ořechy nesmíme také zapomenout na semínka. Semínka jsou také ideální svačinkou v období těhotenství, protože podporují pohodový průběh těhotenství a udržují hladinu cholesterolu v krvi. Rovněž napomáhají správnému vývoji plodu.

Doporučuje se konzumace:

Často kladené otázky:

Mohu jíst ořechy během těhotenství?

Ano, ořechy obsahují mnoho důležitých živin pro vývoj plodu. Během těhotenství můžete jíst například kešu, lískové ořechy, mandle, pekany či vlašské ořechy.

Jaké množství ořechů je bezpečné konzumovat během těhotenství?

Doporučená denní dávka ořechů během těhotenství je zhruba jedna hrst oříšků.

Může konzumace ořechů přinést nějaká rizika v těhotenství?

Pokud nemáte alergii na ořechy a jíte je v rozumném množství, jsou ořechy obvykle bezpečné ke konzumaci během těhotenství.

Může konzumace ořechů ovlivnit váhu v těhotenství?

Ořechy mají vysoký obsah kalorií, takže je jezte v přiměřeném množství a dbejte na vyváženou stravu.

Děkujeme, že nás čtete ?

Tento blog pro vás píše tým obchodu s oříšky a zdravou výživou ochutnejorech.cz. Celý nás svět se točí okolo shánění těch nejkvalitnějších surovin – sami z nich naše recepty připravujeme. ? Už jste zkusili naše oříšky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 Sdílení
Sdílet
Tweetnout
Sdílet
Pin1