Fitness tvarohová pomazánka s nivou a vlašskými ořechy

Tvarohová pomazánka

Pokud sháníte recept na ideální fitness pomazánku, kterou si vyrobíte doma za pár vteřin, zkuste tuto tvarohovou, která je pouze ze tří ingrediencí, má vysoký obsah proteinů a je vynikající se zeleninou, ale i s chlebem. 

Tvaroh je velmi dobrý zdroj vápníku a bílkovin, pokud jste na redukční dietě, zvolte klidně méně tučnou variantu. Tvarohový základ se hodí pro zeleninové, rybičkové i vajíčkové pomazánky, my ale budeme připravovat naprosto jednoduchou pomazánku, kterou zvládnete připravit, i kdybyste v kuchyni vařili poprvé. 

Niva nebo gorgonzola

Do receptu můžete použít váš oblíbený plísňový sýr. Množství přidávejte či ubírejte dle chuti, některé plísňové sýry jsou slanější. 

Jak vyrobit tvarohovou pomazánku?

Ideální je použít tyčový mixér, pokud ho ale nemáte, nastrouhejte nivu do tvarohu a důkladně promíchejte. Podávejte spolu s nasekanými vlašskými ořechy, můžete vmíchat i pažitku či jiné bylinky dle chuti.

Vlašské či pekanové ořechy

Vlašské ořechy můžete nahradit jinými oblíbenými ořechy, velmi dobré jsou ořechy pekanové. Pokud doma nemáte momentálně žádné ořechy, zkuste je nahradit například slunečnicovými semínky.

Jak dlouho vydrží pomazánka v ledničce?

Doporučujeme spotřebovat ihned, ale vydrží 2-3 dny.

Tvarohová pomazánka

Recept: Fitness tvarohová pomazánka s nivou a vlašskými ořechy

Tato pomazánka u nás frčí už téměř deset let. Je pouze ze tří ingrediencí a zvládnete ji připravit za pár minut. Podávejte ji jen tak se zeleninou jako dip nebo si ji můžete namazat na chleba či krekry.
5 z 1 hlasu
Doba přípravy 10 minut
Celková doba 10 minut
Chod Večeře
Kuchyně Vegetariánská
Dávka 1 miska

Ingredience
  

Postup
 

  • Nivu nakrájejte na menší kostičky a pomocí tyčového mixéru či sekáčku na ořechy rozmixujte spolu s tvarohem. (Pokud nemáte mixér, můžete nivu nastrouhat najemno)
  • Dosolte dle chuti a vmíchejte ořechy a pažitku.
  • Podávejte s nakrájenou zeleninou, krekry nebo chlebem. 
Klíčové slovo pomazánka, tvarohová pomazánka
Zkusili jste tento recept?Let us know how it was!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Hodnocení receptu
1 Sdílení
Sdílet
Tweetnout
Sdílet
Pin1