Máslo z kešu s kokosem

Máslo z kešu s kokosem

Pokud vyrábíte másla z ořechů neustále dokola, možná se vám časem trochu omrzela. Většinou ale stačí přidat jednu jedinou ingredienci a objevíte novou skvělou chuť, která vás opět na dlouho nadchne! V našem případě je tou ingrediencí kokos, který jsme přidali do oblíbeného kešu másla.

Proč do kešu másla přidávat kokos?

Kokos obsahuje tzv. MCT mastné kyseliny, které se v těle, narozdíl od kyselin obsažených ve slunečnicovém nebo olivovém oleji, neukládají tak snadno do zásobního tuku. Naopak, MCT kyseliny se mění na ketolátky a jsou tělem okamžitě spalovány.

Navíc opravdu výborně chutná a kešu máslu dodává na exotičnosti.

Suroviny na recept
Suroviny na recept

Jak vyrobit kešu máslo s kokosem?

Postup je stejný, jako v případě obyčejného kešu másla. Potřebujete pouze pražené nesolené kešu ořechy, strouhaný kokos a mixér.

Ořechy vložte do mixéru a rozmixujte na prášek. Pak přidejte trochu soli, kokos a mixujte, dokud nevznikne hladké máslo. Doba mixování záleží především na výkonu vašeho přístroje a pohybuje se od tří do deseti minut.

Kokosové kešu máslo si můžete namazat na chléb, nebo přidat do vaší oblíbené snídaně. Stejně jako ostatní ořechová másla je vhodné jej uskladnit v uzavíratelné sklenici v ledničce. Tam vydrží několik týdnů.

Kokosové kešu máslo

Tohle je dokonalý recept pro všechny, kteří milují kokos a kešu. Skvěle se hodí do kaší, smoothie misek, ale i na palačinky nebo s granolou. Jak na něj? Postup je prakticky stejný jako u každého rostlinného másla, budete potřebovat kešu, kokosové chipsy a výkonný mixér.
5 z 6 hlasů
Doba vaření 10 minut
Celková doba 10 minut
Chod Dezert
Kuchyně Veganská

Ingredience
  

Postup
 

  • Opražené kešu vložte do mixéru a rozmixujte na prášek.
  • Přidejte kokos, trochu soli a mixujte, dokud nedosáhne požadované konzistence.
  • Pokud nemáte výkonný mixér, můžete přidat trochu kokosového oleje, aby se vám snadněji dosahovala textura másla.
Klíčové slovo kešu máslo
Zkusili jste tento recept?Let us know how it was!

Zaujala vás zálivka z kešu? Zkuste další recepty!

Naše vlastní ořechová másla!

Nevíte si s výrobou kešu másla rady, nemáte dostatečný mixér, nebo chcete napřed zjistit, jak ořechové máslo vlastně chutná? Zkuste kešu máslo (nebo jakékoliv jiné) z našeho obchodu ochutnejorech.cz. Vyrábíme je s láskou a obsahují 100% ořechy, stejně jako naše recepty. 🙃

Kešu krém Ochutnej Ořech
Kešu krém z nabídky Ochutnej Ořech

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Hodnocení receptu
49 Sdílení
Sdílet49
Tweetnout
Sdílet
Pin