Zdravý zelený salát s nivou a vlašskými ořechy

Zelený salát s nivou

V létě nemáme moc chuť na vaření a pečení, proto v naší kuchyni nejčastěji experimentujeme se saláty a zálivkami nebo venku grilujeme. Tento salát je naprosto ideální, protože ho zvládnete připravit za pět minut, můžete ho podávat jako přílohu k masu, ale i jako hlavní chod.

Chutný zelený salát na hubnutí

Salát je velmi univerzální a zdravý pokrm, které lze připravit jako předkrm, hlavní chod i jako přílohu. Náš zelený salát zvládnete připravit i během půlhodinové pauzy na oběd a hodí se i jako rychlovka při neohlášených letních návštěvách. Kombinace medové zálivky z javorového sirupu, výrazné chuti nivy a salátu potěší nejen oči, ale i vaše chuťové pohárky. 

Zálivka z javorového sirupu a kvalitního olivového oleje

Máte rádi medové zálivky? Zkuste místo medu použít javorový sirup, který ozvláštní chuť vašeho salátu. My jsme použili na zálivku olivový olej, citronovou šťávu, sůl a javorový sirup. 

Jak správně opražit vlašské ořechy

Nedílnou součástí receptu jsou i opražené vlašské ořechyPražte je na pánvi na mírném ohni po dobu 10–20 minut. Dosáhnete tak lepší chuti, aniž byste přišli o živiny, které ořechy ukrývají. 

Ořechy nemíchejte, můžete pánví sem tam lehce zatřepat, aby se opražily rovnoměrně. Pokud chvátáte, můžete k pražení využít i mikrovlnnou troubu. Ořechy stačí vložit do vhodné nádoby a mikrovlnku nastavit na plný výkon (cca 4-5 minut). Ořechy ve všech případech kontrolujte, aby se nespálily. 

Vlašské ořechy můžete také opražit v troubě, ale to se hodí spíše na větší množství ořechů (5-10 minut při 220 stupních).

S čím salát podávat?

Salát můžete podávat samotný, ale vynikající je i s kváskovým chlebem, ale můžete ho připravit jako přílohu k jakémukoliv masu. 

Salát s ořechy

Zdravý zelený salát s nivou a vlašskými ořechy

4.25 z 4 hlasů
Doba přípravy 20 minut
Celková doba 20 minut
Chod Salát
Kuchyně Vegetariánská
Dávka 2 porce

Equipment

  • Nejprve si připravíme smícháním dresink
  • Poté si nakrájíme okurku, malý římský salát a nivu
  • Promícháme salát, polníček, rukolu, okurku a nivu s dresinkem 
  • Opražíme na pánvi vlašské ořechy 
  • lašské ořechy můžeme vmíchat do salátu nebo je podávat pouze na ozdobu navrch.

Ingredience
  

Na salát

Na zálivku

Klíčové slovo Vlašské ořechy, Zelený salát
Zkusili jste tento recept?Let us know how it was!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Hodnocení receptu
0 Sdílení
Sdílet
Tweetnout
Sdílet
Pin