Datlová pasta: vše, co o ní potřebujete vědět

Datlová pasta

Jako zdravá alternativa cukru vděčí datlová pasta ovoci, ze kterého je vyrobena. Datlové palmy rostou v pouštích a horké slunce koncentruje přírodní cukry ovoce a vytváří tak intenzivně sladkou, karamelovou chuť. Víte, jak datlovou pastu využít v kuchyni? 

Co je datlová pasta?

Datlová pasta je lahodné, zcela přírodní sladidlo vyrobené z ovocného cukru, a to konkrétně z datlí. Pasta je rawvegan a výroba je velmi jednoduchá.

Jakmile se naučíte vyrábět datlovou pastu nebo ji začnete kupovat, budete ji chtít zaručeně používat místo běžného sladidla. Datle jsou totiž nejlepším přírodním sladidlem, protože jsou plné vlákniny a základních minerálů jako je vápník a železo.

Datlovou pastu uchovávejte ve vzduchotěsné nádobě v lednici, tam vám vydrží zhruba 3-4 týdny. Pokud ji dáte do mrazáku, vydrží až 1 rok.

Jak vyrobit datlovou pastu?

Na výrobu datlové pasty budete potřebovat 12-16 vypeckovaných datlí Medjool a 1-2 šálky vody.

  1. Vložte datle do velké mísy a zcela zalijte čistou vodou. Datle namočte na minimálně 2 hodiny.
  2. Jakmile datle změknou, vložte je i s vodou do výkonného mixéru nebo kuchyňského robotu. Pokud chcete pastu hustší, vylijte trochu vody. Pokud ji chcete naopak řidší, vodu přidejte.
  3. Datle zpracujte do hladka, podle potřeby seškrábejte po stranách zbytky pasty. 

Tip pro vás: čím je pasta řidší, tím je méně sladká.

2/3 hrníčku datlové pasty odpovídá zhruba ½ hrníčku javorového sirupu, je potřeba vždy použít více datlové pasty než běžného sladidla.

Datlová pasta
Datlová pasta

Proč je dobré vyměnit cukr za datlovou pastu?

Může pomoci snížit hladinu cholesterolu. Datle jsou nabité rozpustnou vlákninou, která může pomoci snížit celkový cholesterol v krvi.

Je dobrá pro zdraví kostí. Datle osahují minerály jako selen, hořčík, mangan, měď, o kterých se ví, že udržují zdraví kostí a pomáhají předcházet osteoporóze.

Je dobrá na zácpu. Datle pomáhají při problémech se zácpou, pravděpodobně díky obsahu rozpustné vlákniny a hořčíku.

Pasta je také bohatá na železo, a tím je účinná v prevenci anémie. Prospívá také pokožce kvůli obsahu vitamínu C a D, které pomáhají k pružnosti pokožky.

Jak poznat kvalitní datlovou pastu?

Kvalitní datlovou pastu poznáte podle toho, že je složena pouze z datlí, a tedy je 100 % přírodní bez konzervantů nebo přidaného cukru.

Měla by být měkká a konzistentní v barvě a struktuřebez černých skvrn a suchých míst a samozřejmě bez změny vůně či chuti. To vše dělá datlovou pastu nekvalitní.

Podle norem by pasta neměla cíleně osahovat cizí předměty či úlomky ani plísně. Může být vyrobena z 1 odrůdy datlí nebo směsi několika odrůd. A v neposlední řadě, obsah vlhkosti nesmí překročit 20 %.

Využití datlové pasty

Datlovou pastu využijte zkrátka všude tam, kde používáte cukr nebo jiné sladidlo. V první řadě je vhodná k pečení,do buchetdortů a dezertů. Pokud se vám s ní špatně pracuje, nechte ji chvíli povolit či rozpustit, bude vláčnější.

Blíží se Vánoce, a to má datlová pasta úplně největší využití, a to právě při výrobě raw dezertů a cukroví. Skvěle se z ní vyrábějí raw kuličkydatlové košíčkyhnízda nebo raw tyčinky. Anebo si ji namažte na vánočku či toustk snídani.

Datlovou pastu můžete přidat i do své snídaňové kaše, ale i k oslazení kávy či čaje nebo pro zpestření smoothie.

Ani slané pokrmy nepřijdou zkrátka, datlová pasta se úžasně hodí k dochucení rajské polévkyomáček, a hlavně k výrobě dresingů do salátů.

Jak pracovat s datlovou pastou?

Jelikož se doporučuje datlovou pastu skladovat v lednici, může být pasta celkem tuhá. Proto, když budete potřebovat s datlovou pastou pracovat, raději ji vytáhněte dřív a nechte vytaženou přes noc. S takto povolenou datlovou pastou se vám budou skvěle vyrábět kuličky i tyčinky.

Pokud chcete datlovou pastu používat místo sladidla k oslazení jogurtu či čaje, je potřeba, aby se z pasty stala kašička, aby se vám s ní lépe sladilo. Pastu nakrájejte na kostičky či plátky, dejte do misky a zalijte vodou tak, aby byla pasta těsně ponořená. Takto nechte odpočívat přes noc nebo alespoň 5 hodin, dokud pasta neabsorbuje tekutinu. Následně ji rozmixujte tyčovým mixérem a její konzistence bude připomínat med.

Recepty s datlovou pastou

Na internetu či v kuchařkách se zdravou výživou najdete určitě spoustu receptů, kde se dá datlová pasta použít. Obzvlášť teď před Vánoci je to velmi žádaná surovina. Abychom vám hledání usnadnili, máme pro vás přichystané 2 skvělé recepty, které budete mít chuť vyzkoušet.

RECEPT – Čokoládové raw kuličky bez cukru ze slunečnicových semínek

Raw kuličky je druh cukroví, které mizí ze stolu jako první. Navíc se s nimi můžete krásně vyhrát, i když je hmota, ze které se kuličky vyrábí, stejná, kuličky zkuste obalit v kakau, kokosu nebo sekaných pistáciích. Každá tak dostane jinou barvu a jídlo bude přímo oku lahodit.

RECEPT – Nepečený arašídový cheesecake

Pokud vás honí mlsná nebo zkrátka nevíte, jaký dezert připravit k nedělnímu kafíčku, vyzkoušejte arašídový dortík. A víte, co je nejlepší? Je nepečený, takže ho zvládne opravdu každý. A pokud se bojíte dopřát si sladkou tečku po obědě kvůli zdravé linii, tady se vát opravdu nemusíte. V receptu nenajdete žádný přidaný cukr, ale naopak je dortík slazen pouze banánem a datlemi.

Vosí hnízda bez cukru na talíří
Vosí hnízda úvodní obrázek

RECEPT – Vosí hnízda bez cukru

Vosí hnízda patří k jednomu z nejoblíbenějšímu druhu cukroví, většinou se po něm jenom zapráší. Pokud znáte recept na klasická vosí hnízda, jistě víte, že jsou přímo kalorická bomba. My pro vás máme recept ve vegan verzi a bez cukru. Díky tomu si jich můžete dopřát víc a bez výčitek.

Nebojte se koupit datlovou pastu a vyzkoušet jeden z receptů. Anebo oba, protože uvidíte, že se po dortíku a kuličkách jen zapráší. A kde koupit dobrou datlovou pastu? 

💡 Vyzkoušejte Datlovou pastu natural z Tuniska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

2 Sdílení
Sdílet
Tweetnout
Sdílet
Pin2