Jednoduché dýňové kuličky se semínky a jogurtovým dipem

Dýňové kuličky

Jsou ideální jako zdravé mlsání k televizi, jako jednohubky pro návštěvu nebo jako lehká večeře. Dýňové kuličky s dýňovými semínky vám určitě zachutnají. V receptu používáme máslo, ale můžete je připravit i vegansky, pokud je připravíte s olivovým olejem.

Se slupkou či bez

Dýni hokkaido můžete konzumovat opečenou i se slupkou, pro tvorbu kuliček je ale vhodnější jí oloupat a péct bez slupky. Nakrájejte si dýni na malé kousky, aby byla co nejrychleji pečená a mohli jste ji poté pouze rozmačkat vidličkou. My jsme ji pekli na 160 stupňů po dobu 30 minut. Dýni pečeme na pekáčku vyloženém pečícím papírem spolu s máslem (případně olejem), solí, kurkumou a koriandrem. 

Jak připravit kuličky

Po upečení dýně do měkka ji vyndáme z trouby a přendáme do mísy. Dýni rozmačkáme pomocí vidličky či ručního mixéru a přidáme strouhanku. Vytvarujeme ze směsi kuličky a obalíme je v semínkách.

Veganská zálivka

Vegani si mohou připravit veganskou zálivku či kešu “sýrový dip, nebo si připravit zálivku čistě z kešu bez jogurtu. Stačí rozmixovat kešu, přidat limetku a mátu. 

Jogurtový dip

My kuličky budeme podávat s jemným dipem z jogurtu, namočených kešu ořechů, limetky a máty. Stačí ingredience rozmixovat v kvalitním mixéru do hladka a můžeme podávat. Pokud nemáte doma kešu, můžete udělat zálivku i pouze z jogurtu, stačí nasekat na jemno mátu, vmíchat ji do jogurtu a ten ochutit limetkou. 

Recept: Jednoduché dýňové kuličky se semínky a jogurtovým dipem

3.72 z 7 hlasů
Doba přípravy 30 minut
Doba vaření 20 minut
Celková doba 50 minut
Chod Hlavní chod
Kuchyně Vegetariánská

Ingredience
  

Ingredience na kuličky

Ingredience na dip

Postup
 

  • Dýni nakrájíme na menší kousky a vložíme do pekáčku s pečícím papírem.
  • Osolíme, přidáme máslo a koření.
  • Pečeme na 160 stupňů zhruba 30 minut, dokud nebude měkká. Můžeme rozmixovat anebo pořádně rozmačkat vidličkou, přidáme strouhanku a vytvarujeme kuličky.
  • balíme je v semínkách a servírujeme s jogurtem rozmixovaným s kešu a ochuceným limetkou, mátou a solí.
Klíčové slovo dýně, kokosové kuličky
Zkusili jste tento recept?Let us know how it was!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Hodnocení receptu
6 Sdílení
Sdílet
Tweetnout
Sdílet
Pin6